Żyjemy w czasach gdzie trudno wyobrazić życie bez Internetu. Za pośrednictwem sieci www komunikujemy się ze światem, robimy zakupy, uczymy się, oraz pracujemy, robimy zakupy. Nic więc dziwnego, że zależy nam na korzystaniu z atrakcyjnych ofert dostawców Internetu. Obecnie coraz częściej wybór pada na nowoczesne platformy multimedialne i pakiety, które łączą dostęp do telewizji kablowej oraz Internetu. Co warto wiedzieć na temat tych pakietów internetowych, aby móc wybrać ten najkorzystniejszy?

Czym są pakiety internetowe?

Pakiet internetowy to nic innego jak zestaw usług świadczonych przez dostawcę usług telekomunikacyjnych w ramach konkretnej oferty (umowy), która obejmuje dostęp do Internetu. Można wyróżniamy kilka różnych technologii umożliwiających korzystanie z globalnej sieci. Największą obecnie popularnością cieszy się Internet mobilny. Według badań 59% populacji ziemi jest podłączona do sieci www z czego 91% korzysta właśnie z mobilnego dostępu. Dzięki tej technologii możemy korzystać z Internetu przy pomocy różnego rodzaju urządzeń przenośnych, które towarzyszą nam na co dzień, a więc przede wszystkim poprzez telefon komórkowy czy tablet. Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj Internet w smartfonie to podstawa, dlatego tak wiele osób chętnie decyduje się na nowoczesne pakiety internetowe.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest również dziś internet światłowodowy. To razem z nim w pakiecie można nabyć również telewizję, dzięki czemu cena końcowa jest znacznie niższa, niż przy zakupie każdej usługi oddzielnie. Za przykład mogą tu posłużyć oferty proponowane przez naszą firmę, gdzie korzystając z pakietu uzyskujemy dostęp do Internetu światłowodowego, telewizji kablowej oraz usług telefonii komórkowej.

Rodzaje pakietów internetowych

Pakiety internetowe to wygodne zestawy usług dopasowanych do różnych potrzeb użytkowników. Wybierając taki pakiet, należy wziąć pod uwagę preferencje dotyczące sposobu korzystania z sieci. W zależności od tego, jak pracujemy, korzystamy z rozrywki, komunikujemy się z innymi czy tez robimy zakupy, możemy zdecydować się na pakiet obejmujący niezbędny zakres usług. Pakiety internetowe różnią się przede wszystkim limitem transferu danych. To jedno kluczowych kryteriów decydujących o tym, ile gigabajtów będziemy mieli do dyspozycji. Jeśli zatem nie jesteśmy wymagającymi użytkownikami i używamy go tylko żeby sprawdzić i wysłać pocztę, wystarczy wybrać minimalny pakiet obejmujący np. 5 GB. Średnie, standardowe użytkowanie Internetu mobilnego może wymagać większej ilości danych rzędu 10 GB. Z kolei do bardzo częstych zastosowań wymagających wysokiego transferu danych – np. oglądanie filmów za pośrednictwem Internetu mobilnego – przydadzą się największe pakiety obejmujące np. 20 GB. Wszystkie aktualne oferty pakietów internetowych w Enformatel znajdziesz tutaj.